Reklama

Może rondo, może sygnalizacja

01/01/2021 08:30

Urząd Miejski w Chojnicach chce zmienić istniejące skrzyżowanie u zbiegu ulic: Gdańskiej, Subisława i Obrońców Chojnic. – Chodzi o to, żeby komunikacja się nie zatykała – mówił Jarosław Rekowski z chojnickiego ratusza.

Urząd Miejski w Chojnicach chce zmienić istniejące skrzyżowanie u zbiegu ulic: Gdańskiej, Subisława i Obrońców Chojnic. – Chodzi o to, żeby komunikacja się nie zatykała – mówił Jarosław Rekowski z chojnickiego ratusza.

Urząd Miejski w Chojnicach jest w trakcie przygotowania przetargów na projekty dotyczące przebudowy trzech ulic: Wyszyńskiego, Działkowej i Obrońców Chojnic. – Na czym dokładnie ma polegać ta przebudowa na Obrońców Chojnic, jaki będzie zakres tego działania? – dopytywał radny Bartosz Bluma.
Nowa nawierzchnia
Jarosław Rekowski wyjaśniał, że zmodernizowana ma być nawierzchnia na ulicy Obrońców Chojnic od Kościerskiej do Gdańskiej. – Są tam koleiny, podbudowa wymyka się spod kontroli – mówił dyrektor wydziału komunalnego w chojnickim ratuszu. Zbudowana ma też zostać ścieżka rowerowa, która połączy się z tą biegnącą od Subisława. Właściwie ścieżka przy Obrońców Chojnic to brakujący element całego traktu, który będzie wiódł od ulicy Towarowej poprzez Subisława do ulicy Gdańskiej, by potem połączyć się z Kościerską. Jaki będzie jej kształt przy Obrońców Chojnic: czy dwustronna, czy tylko z jednej strony, to wszystko będzie zależało od projektanta.
Do wyboru
Najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia będzie przebudowa skrzyżowania u zbiegu Gdańskiej, Subisława i Obrońców Chojnic. – To jest bardzo ważny element – mówił Rekowski. Dlaczego? Gdy zakończona zostanie budowa ulicy Subisława, zdecydowanie zwiększy się tam ruch. Już dziś jest problem, by skręcić na przykład z Obrońców Chojnic w Gdańską, zwłaszcza w lewo. – Sądzimy, że ulica Subisława spowoduje większe natężenie ruchu. Musimy dać możliwość zjazdu z tego skrzyżowania. Projektant będzie musiał policzyć potoki ruchu i zaproponować w obszarze gruntu takie rozwiązanie, żeby skrzyżowanie było przejezdne dla wszystkich użytkowników, żeby nie zatykało komunikacji – mówił na posiedzeniu komisji Rekowski.
Tutaj bardzo wiele będzie zależało od projektanta. Będzie musiał on przedstawić przynajmniej dwie koncepcje, żeby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Jakie ono będzie, jeszcze nie wiadomo. Może zaproponuje rondo bądź sygnalizację świetlną.

Reklama

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 23 grudnia 2020, nr 52/965.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo czaschojnic.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości