Zebranie największego sołectwa gminy Chojnice odbyło się w poniedziałek. Mieszkańcy Charzyków wybierali sołtysa i skład rady sołeckiej.
Zebranie największego sołectwa gminy Chojnice odbyło się w poniedziałek. Mieszkańcy Charzyków wybierali sołtysa i skład rady sołeckiej.
Mieszkańcy spotkali się w sali Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Do wyborów stanęło trzech kandydatów: dotychczasowy sołtys Jędrzej Ilkowski, prezes miejscowej OSP Zbigniew Drążkowski oraz działacz społeczny Piotr Lahn. W drugiej turze spotkali się sołtys oraz Zbigniew Drążkowski. Ostatecznie wygrał dotychczasowy gospodarz wsi.
Więcej o wyborach i tematach z zebrania wiejskiego będziemy pisać w papierowych wydaniach "Czasu Chojnic".
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!