W miniony weekend policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali czterech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Do niebezpiecznych zdarzeń i zatrzymań doszło w Ogorzelinach, Krojantach, Topoli oraz Brusach. Najpoważniejszy incydent miał miejsce w Ogorzelinach, gdzie pijany motorowerzysta uderzył w ogrodzenie i trafił do szpitala.
Czarną serię weekendowych zatrzymań zapoczątkował groźny wypadek, do którego doszło przy ulicy Obkaskiej w Ogorzelinach. W sobotę 20 czerwca 2026 roku po godzinie 14:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem jednośladu. Na miejscu okazało się, że 66-letni mężczyzna jadący motorowerem nagle stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Wezwani na miejsce policjanci szybko poznali przyczynę tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że starszy mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Z powodu odniesionych obrażeń motorowerzysta musiał zostać natychmiast przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.
Jeszcze gorszym wynikiem "wykazał się" kolejny kierowca, którego policjanci próbowali zatrzymać w Krojantach. Był to 65-letni mężczyzna siedzący za kierownicą volvo. Na widok policyjnych sygnałów dających znak do zatrzymania się, kierowca zignorował mundurowych i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie trzeźwości dało porażający wynik, ponieważ mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce mundurowych w Topoli. Tam policjanci skontrolowali 37-letniego kierowcę audi. W tym przypadku alkomat również nie pozostawił złudzeń, wskazując ponad promil alkoholu w organizmie.
Dzień wcześniej, podczas zorganizowanych działań pod hasłem „Trzeźwość”, policjanci z Brus zatrzymali do kontroli 32-letniego kierowcę volkswagena. Ten kierowca prowadził auto w stanie po użyciu alkoholu.
Surowe kary i apele policji
Wszystkim zatrzymanym podczas minionego weekendu kierowcom funkcjonariusze policji natychmiast zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze cała czwórka odpowie teraz przed sądem. Za samą jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, bardzo wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo kierowca z Krojant odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przypominają o wpływie alkoholu na organizm. Trzeba pamiętać, że alkohol drastycznie obniża koncentrację, znacznie wydłuża czas reakcji i przede wszystkim potęguje ryzyko doprowadzenia do tragedii na drodze – ostrzegają mundurowi z powiatu chojnickiego. Służby przypominają też o konieczności reagowania, gdy widzimy, że ktoś po alkoholu chce wsiąść za kółko.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze