Reklama

Piotr Mojka z Chojnic ponownie podwójnym Mistrzem Polski Policjantów w tenisie stołowym

Chojniczanin Piotr Mojka po raz drugi z rzędu został najlepszym tenisistą stołowym w Polsce wśród policjantów. Funkcjonariusz KPP Chojnice wywalczył złoty medal indywidualnie i z reprezentacją Pomorskiej Policji na Mistrzostwach Polski w Stargardzie.

W rozgrywkach indywidualnych Mojka najpierw bez większych problemów wygrał swoją grupę, a następnie jak burza przeszedł przez rundę play-off, pokonując po kolei rywali z Rzeszowa, Poznania i Krakowa i bez straty seta zameldował się w finale. Tu - także 3:0, pokonał Marcina Łowasa z KWP w Krakowie i tym samym obronił wywalczony przed rokiem tytuł mistrzowski.

Również w turnieju drużynowym chojniczanin w reprezentacji KWP Gdańsk był bezkonkurencyjny. Tu każdy mecz grano do 3 wygranych pojedynków singlowych, a zespół pomorskiej policji uzupełniali asp. Aleksander Rojek z LK KWP Gdańsk i emerytowany funkcjonariusz ze Starogardu Gdańskiego Tomasz Wojtan.

Reklama

Panowie najpierw bez straty punktu wygrali grupę, pokonując drużyny policjantów ze Szczecina, Poznania i Olsztyna, a następnie pokonali po kolei reprezentacje Legionowa, Szczecina i Krakowa, by w finale zmierzyć się z KWP Łódź. Również ten mecz zakończyli zwycięstwem, zapewniając tytuł mistrzów Polski Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

"Byłem bardzo dobrze przygotowany do tych Mistrzostw fizycznie jak i mentalnie. Myślę, że kluczową rolę grała tutaj głowa i opanowanie przy stole, bo broniliśmy tytułu drużynowo i ja broniłem także indywidualnie, a wiadomo, że łatwiej się zdobywa tytuł niż broni, bo istnieje ogólna zasada ,,bij mistrza”. Bardzo dziękuję kolegom z drużyny, Tomkowi Wojtanowi i Olkowi Rojkowi, bo to cała nasza drużyna stanowiła o naszej sile i każdy dołożył swoją cegiełkę, żeby ten mistrzowski tytuł obronić", mówi Czasowi Chojnic Piotr Mojka.

Reklama

W Mistrzostwach Polski Policjantów w tenisie stołowym wzięło udział 16 reprezentacji i łącznie kilkudziesięciu obecnych i emerytowanych funkcjonariuszy. Wielu z nich to zawodnicy polskich lig na poziomach od 1. do 3. 

Mistrzowie Polski Policjantów z pucharem: od lewej T.Wojtan, P.Mojka i A.Rojek/fot. nadesłane

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 11:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo czaschojnic.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości