Reklama

Ze złamaną ręką po nagrodę burmistrza. Niezwykła determinacja absolwenta "trójki"

W sali obrad chojnickiego Ratusza odbyło się dzisiaj (25.06) wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Chojnice dla najzdolniejszych uczniów w roku szkolnym 2025/2026. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: najlepszy absolwent, najlepszy uczeń oraz najlepszy sportowiec. W uroczystości wzięli udział laureaci, ich rodzice, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz miejskich.

Systematyczna praca receptą na sukces

Wyróżnienia dla młodych ludzi, którzy osiągnęli imponujące sukcesy naukowe i sportowe, wręczali wiceburmistrz Adam Kopczyński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Renata Dąbrowska oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Grzegorz Czarnowski. Wśród nagrodzonych znalazł się Antoni Trzebiatowski, absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Młody chojniczanin zapracował na wyróżnienie imponującą średnią ocen 5,72 oraz udziałem w olimpiadach, przede wszystkim matematycznych. Zapytany o przepis na taki sukces, wskazuje na konsekwencję.

To rezultat całorocznego wysiłku i czasu poświęconego na naukę. Trzeba po prostu pracować systematycznie i dawać z siebie wszystko, ponieważ takie wyróżnienie to ogromny zaszczyt – podkreśla laureat.

Reklama

Z siłowni i olimpiad do nowego liceum

Matematyka to zdecydowanie najsilniejsza strona Antoniego, choć jak sam przyznaje, z naukami humanistycznymi również radzi sobie dobrze.

Matematyka jest moim ulubionym przedmiotem. Najszybciej ją przyswajam, a duże znaczenie mają tu także korepetycje i wsparcie ze strony nauczycieli – zaznacza absolwent "trójki".

Kolejnym krokiem w jego edukacji będzie nauka w II LO na profilu matematyczno-fizycznym. Poza nauką nastolatek dba również o sprawność fizyczną.

Rozwój fizyczny jest bardzo ważny. Nie można ograniczać się wyłącznie do książek, trzeba realizować własne pasje – uważa Antoni.

Reklama

Pechowy powrót na rowerze nie zepsuje wakacji

Dzień przed uroczystą sesją w ratuszu młodego filozofa sportu spotkał jednak nieszczęśliwy wypadek. Wracając z treningu, doznał urazu.

Wczoraj wracałem z siłowni i moja ręka ześlizgnęła się z kierownicy roweru. Straciłem równowagę, upadłem i złamałem rękę – relacjonuje.

Kontuzja i założony gips utrudnią wakacyjne plany, ale chłopak nie zamierza rezygnować z wyjazdu. Choć musiał zweryfikować formę wypoczynku, jedzie na zaplanowany obóz, gdzie zamierza spędzać czas aktywnie, odpowiednio oszczędzając rekrutującą się do zdrowia rękę.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 12:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości