Reklama

Ponad trzydziestu uczniów z gminy Brusy otrzymało finansowe wyróżnienia

W piątek, 26 czerwca 2026 roku, w centrum kultury w Brusach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów burmistrza dla absolwentów szkół podstawowych. Wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2025/2026 otrzymało 34 uczniów z terenu gminy.

Samorząd stawia na młode talenty

Do wręczenia nagród doszło podczas podsumowania roku szkolnego, w którym uczestniczyło 193 absolwentów. Stypendia trafiły do blisko 18 procent z nich. Warunkiem było uzyskanie wysokich ocen zarówno z przedmiotów szkolnych, jak i z egzaminu ósmoklasisty. Średnia ocen nagrodzonych uczniów wyniosła 5,31, a średnia z przedmiotów egzaminacyjnych 5,04. Burmistrz Brus Witold Ossowski zapewnił uczniów o wsparciu ze strony lokalnych władz, mówiąc, że cały samorząd jest dumny z ich osiągnięć i bardzo zależy mu na dalszym rozwoju młodzieży. Program stypendialny funkcjonuje w gminie od 2019 roku.

Kolekcja sukcesów młodego naukowca

Wśród nagrodzonych znalazł się absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach, Michał Zabrocki, który zdobył dodatkową nagrodę za spektakularne osiągnięcia. Uczeń odniósł sukcesy na szczeblu wojewódzkim, krajowym oraz międzynarodowym, zostając m.in. laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki oraz XXI Olimpiady Matematycznej Juniorów, a także zdobywcą brązowego medalu w Ukraińskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Z powodu swoich sukcesów był trzykrotnie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama, Anna Kamińska.

Reklama

Lista nagrodzonych absolwentów z regionu

Wyróżnienia otrzymali uczniowie z kilku placówek. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach nagrody odebrali: Anna Chabowska, Antonina Cysewska, Karolina Grela, Hanna Kalafus, Adam Kin, Lena Leszczyńska, Blanka Orzłowska, Maria Posieczek, Kinga Rekowska, Julia Wałecka oraz Fabian Włosek. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach wyróżniono: Laura Brzezińska, Kinga Gawin i Roksana Małgorzewicz.

W Kosobudach stypendia dostali: Julia Czapiewska, Zuzanna Czarnowska, Laura Janikowska, Hubert Leliwa-Piechowski, Weronika Lipska, Igor Orzech oraz Julia Werochowska. W Leśnie nagrodzeni zostali: Michalina Bronka, Emilia Burżacka, Zuzanna Lewińska, Wiktor Malich, Konstancja Miszewska i Mateusz Ostrowski. Stypendium otrzymała także Anna Gierszewska z Czyczków oraz uczniowie z Wielkich Chełmów: Kajetan Czarnowski, Henryk Januszewski, Anna Kobus i Dominik Lemańczyk. Listę zamyka Oskar Szczepański z Zalesia.

Reklama

Wytrwałość kluczem do przyszłych sukcesów

Słów uznania dla młodzieży nie szczędzili również przedstawiciele lokalnej rady. Przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach Michał Kin oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Albin Kiedrowski zwracali uwagę na to, że systematyczna praca, ambicja oraz konsekwencja w dążeniu do celów przynoszą zamierzone efekty. Samorządowcy życzyli absolwentom powodzenia na kolejnych etapach edukacji. Uroczyste spotkanie w centrum kultury uświetnił występ wokalny, który przygotowała Anna Formella, uczennica szkoły w Czyczkowach.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: UM Brusy
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo czaschojnic.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości