We wtorek, 1 lipca 2026 roku, w Centrum Kukły Polskiej w Dzięglu rozpocznie się letni sezon artystyczny. Inauguracyjna Noc Teatru połączy prezentacje sceniczne, wystawę rzeźby oraz dyskusję o zdrowiu psychicznym. W panelu dyskusyjnym towarzyszącym spotkaniu autorskiemu z Argymirem Iwickim weźmie udział psychoterapeutka Mira Gosc Gosc.
Letni sezon artystyczny w gminie Konarzyny ruszy z bogatym programem, w którym obok tradycyjnego teatru pojawi się przestrzeń na rozmowę o ludzkich emocjach. Założyciel centrum, Adam Walny, zaprezentuje kameralny spektakl „Judasz” w wykonaniu Walnego Teatru. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy rzeźby, na której zgromadzone zostaną figury teatralne i prace przestrzenne. Kluczowym elementem wieczoru stanie się jednak debata poświęcona zdrowiu psychicznemu, zorganizowana wokół nowej książki, którą wydał Argymir Iwicki.
W dyskusji panelowej weźmie udział Mira Gosc Gosc, polska magister psychologii, psychoterapeutka i akredytowany coach. Specjalistka prowadzi prywatną praktykę w nurcie integracyjnym. Od kilku lat współpracuje w formie warsztatowej oraz terapeutycznej z Poznańskim Stowarzyszeniem Abstynentów. Za pośrednictwem tej platformy ma stały kontakt ze studentami psychologii, dla których pilotuje program praktyk. Z wyżej wspomnianym stowarzyszeniem bierze też aktywny udział w akcjach społecznych skierowanych do studentów oraz młodzieży szkół średnich. Obecnie rozwija się naukowo w zakresie seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestnicząc w studiach podyplomowych pod kierownictwem prof. Marii Beisert. Moje obecne zainteresowania i droga rozwoju skupiają się na seksuologii jako dziedzinie łączącej różne obszary wiedzy – wyjaśnia psychoterapeutka. Ekspertka w swojej pracy analizuje zarówno fizyczne, jak i psychiczne aspekty ludzkiej seksualności, badając tożsamość płciową, anatomię oraz normy i zaburzenia funkcjonowania w relacjach.
Prelegentka jest rozpoznawalna w kraju nie tylko ze względu na działalność terapeutyczną i warsztaty z komunikacji, ale również przez swoją osobistą historię. Przez 11 lat przechodziła proces adopcyjny, który zakończył się sukcesem, gdy jej synem został Noël – o tych doświadczeniach opowiadała m.in. w telewizyjnym programie Pytanie na Śniadanie. Swoją wiedzę z zakresu psychologii pozytywnej i zarządzania emocjami wykorzystuje także poza granicami kraju, angażując się w pomoc humanitarną na terenie Afryki. Debata z jej udziałem odbędzie się w zaadaptowanej stodole w Dzięglu, gdzie mieści się jedyna w Polsce stała ekspozycja autorskich kukieł o specyficznym, nieprzewidywalnym ruchu.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze