W piątek, 26 czerwca 2026 roku w Urzędzie Gminy Chojnice miała miejsce uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Chojnice dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych z terenu gminy w roku szkolnym 2025/2026. Jedenaścioro wyróżnionych uczniów otrzymało bony podarunkowe do sieci Empik o wartości 1000 złotych.
Wyróżnienia dla najzdolniejszej młodzieży przekazali przedstawiciele lokalnych władz. Wśród wręczających znaleźli się wójt Zbigniew Szczepański, wicewójt Janusz Szczepański, przewodniczący Rady Gminy Chojnice Józef Kołak oraz dyrektorka Wydziału Oświaty Anita Szneider. Samorządowcy gratulowali młodym ludziom wysokich wyników w nauce i życzyli dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Jak zaznaczyli urzędnicy: To wielka radość nagradzać młodzież, która swoją ciężką pracą przez całą szkołę podstawową zapracowała na tak wspaniałe wyniki.
Nagrody trafiły do rąk jedenastu uczniów z różnych zakątków gminy Chojnice. W gronie najlepszych znaleźli się reprezentanci szkół w Charzykowach: Oliver Sznejder oraz Kamil Sprada. Nagrodę odebrał także Robert Kiedrowski ze szkoły w Kłodawie, Katarzyna Kloskowska z Lichnów, Paweł Badziąg reprezentujący Nieżychowice, a także Michał Nagórny z Nowej Cerkwi. Listę laureatów uzupełniają Mateusz Gawkowski z Ogorzelin, Maria Wojcieszyńska z Ostrowitego, Malwina Szajgin z Pawłowa, Jakub Malinowski z Silna oraz Marta Stobiecka ze Swornegaci.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze