W Brusach odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas wydarzenia delegaci wybrali nowy zarząd na kolejną kadencję, podsumowali dotychczasową działalność oraz wyznaczyli cele na najbliższe lata. Wręczono również odznaczenia wojewódzkie za zasługi dla pożarnictwa oraz listy gratulacyjne i statuetki dla liderów lokalnych jednostek.
Podczas zjazdu delegaci reprezentujący wszystkie jednostki OSP z terenu gminy zdecydowali o tym, kto pokieruje strukturami związku przez najbliższe lata. Nowym prezesem zarządu został dh Marek Buza. Funkcje wiceprezesów powierzono dwóm druhom, którymi zostali dh Henryk Januszewski oraz dh Mirosław Radtke. Stanowisko skarbnika objęła dh Monika Frymark-Fifielska, natomiast sekretarzem ogłoszono dh. Mateusza Janikowskiego. Funkcję komendanta gminnego nadal sprawować będzie dh Janusz Szmaglik. Do szerokiego składu zarządu weszli także lokalni samorządowcy i druhowie: burmistrz Brus Witold Ossowski, dh Zbigniew Stoltman, dh Dawid Górski, dh Jakub Gierszewski, dh Łukasz Zygmański, dh Stanisław Leszczyński, dh Maciej Leszczyński, dh Krzysztof Matyszewski, dh Szymon Ossowski, dh Jan Januszewski, dh Dariusz Główczewski, dh Dawid Frymark, dh Jan Pestka, dh Rafał Wałdoch, dh Karol Westfal, dh Jan Wysocki, dh Michał Szczepański, dh Lucjan Januszewski, dh Tomasz Buza, dh Marek Błanek, dh Jan Krygier, dh Michał Januszewski, dh Tomasz Dorszyński, dh Sławomir Gliszczyński, dh Ireneusz Łącki, dh Marcin Warnke, dh Waldemar Rafiński oraz dh Karol Kurs. Zjazd przyniósł także strategiczną decyzję o powołaniu zupełnie nowego organu. Powstała specjalna komisja do spraw Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, która ma zająć się wspieraniem i aktywizacją najmłodszych ratowników.
Ważną częścią zjazdu było wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Pomorskiego. Wyróżnienia wręczał nadbryg. Piotr Świeczkowski, wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. Najwyższe, Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego odebrali dh Wojciech Ossowski oraz dh Edmund Kurs. Srebrnymi odznakami uhonorowano trzech strażaków, którymi zostali dh Stefan Ossowski, dh Kazimierz Drobiński i dh Marek Janikowski. Brązowa odznaka trafiła do dh. Kazimierza Warnke, a także zbiorowo do całego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Brusach.
Obecny na zjeździe burmistrz Witold Ossowski skierował do druhów słowa uznania za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy. Zwrócił uwagę na kluczową rolę, jaką ochotnicy odgrywają w lokalnym systemie bezpieczeństwa i reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Dziękuję wam za owocną współpracę z samorządem, nieustanny rozwój waszych jednostek oraz za to, że każdego dnia dbacie o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podsumował włodarz.
Szef gminnego samorządu wręczył również listy gratulacyjne prezesom i naczelnikom wybranym na nową kadencję. Z kolei osoby kończące swoją pracę na tych stanowiskach otrzymały pamiątkowe statuetki za wieloletni wkład w budowanie lokalnego pożarnictwa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze